AirPods Bağlanmıyor ! Bağlantı Sorunları & Çözümleri - Fixplan®

Airpods bağlanmıyor sorunu nedenleri ve çözümleri.. Airpods modellerinin bağlantı sorunları yaygın olarak görülmektedir. Çözmek için...

Apple’ın AirPods’ları popüler ve kullanışlı olsa da kullanıcılar bağlantı sorunları gibi problemler yaşamaktadır. Bu sorunlar Airpods 2. nesil, 3. Nesil veya Pro modellerinde görülebilmektedir. Bu yazımızda Airpods bağlanmıyor sorununun nedenleri ve çözümlerini inceliyoruz.

AirPods’unuzu diğer Apple aygıtlarına bağlamak kullanışlı ve çoğu zaman sorunsuzdur çalışmaktadır. Ancak otomatik eşleştirme özelliği tamamen kusursuz değildir. Özellikle Airpods birden bağlantı sorunları göstermeye başladıysa bu sinir bozucu bir durum olabilir.

Airpods Bağlantı Sorunu Nedenleri

Düşük pil, yazılım sorunları ve hatta donanımsal sorunlar gibi birçok şey AirPods’unuzda bağlantı sorunlarına neden olabilir.

Bazı durumlarda kulaklıklarınızın içinde kir-toz birikebilir ve bağlantıyı kesebilir. Diğer zamanlarda AirPods’unuzda yerleşik olarak bulunan aygıt yazılımındaki bir hata veya aksaklık Bluetooth aramasını bozabilir.

Bunların yanı sıra iPhone Bluetooth‘un kendisi arızalanabilir ve AirPods’unuzu tanımayabilir.

AirPods’unuzdaki sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak zor olabilir. Bu nedenle işin teknik kısmına geçmeden önce bazı ön kontroller yapmalısınız.

Hızlı Çözümler & Kontroller

  • Airpodsu kutusuna koyun ve beş dakika bekleyin. Daha sonra kutuyu açarak tekrar bağlanmayı deneyin.
  • iOS/iPadOS/macOS en son sürüm olduğuna emin olun.
  • Airpods kutunun içindeyken Bluetooth’u açıp kapatın.
  • Bluetooth bağlantı ayarlarını sıfırlayın.
  • Düşük güç modunu kapatın

Airpods Bağlanmıyor Sorunu Çözümleri

Airpods’u Sıfırlayın

AirPods’unuzu sıfırlamak, deneyebileceğiniz ilk çözümlerden biridir. Bu adım, AirPods’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak bağlantınızı bozabilecek yazılım gibi sorunlarını gidermenize yardımcı olacaktır.

  • AirPods’unuzu kılıfına yerleştirin ve kapağını kapatın. Yaklaşık 30 saniye bekleyin.
  • iPhone veya iPad’inizde Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin. AirPods’unuzun yanındaki Daha Fazla Bilgi düğmesine dokunun.
  • Bu Aygıtı Unut’a dokunun ve onaylayın.
  • Şarj kutusunu açın. Ardından, kutunun üzerindeki ışık beyaz renkte yanıp sönene kadar kutunun arkasındaki kurulum düğmesini yaklaşık on beş saniye basılı tutun.
  • Kılıf hala açıkken AirPods’unuzu cihazınızın yanında tutun ve yeniden bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Airpods’u Temizleyin

Zamanla kir ve toz AirPods’unuzda birikebilir ve bağlantı sorunlarına yol açabilir. Kirli AirPods, elektrik hasarına neden olabilecek bakteri ve nem barındırabilir, yakınlık sensörlerini bloke edebilir ve düzgün bağlantıyı önleyebilir.

AirPods’unuzu temizlemek bu sorunların nedenini ortadan kaldıracaktır.

Ancak, temizliği nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız AirPods’unuzu temizlemek yarardan çok zarar getirebilir. Tozu yanlış noktalara iterek sorunu daha da kötüleştirebilir veya çok aşındırıcı bir temizlik maddesi kullanırsanız kulaklığı bozabilirsiniz.

AirPods’unuzu temiz tutmak için her 72 saatlik dinleme süresinde bir temizlemeniz önerilmektedir.

Airpods Pil Değişimi

Her Apple cihazında olduğu gibi Airpods pillerinin de bir kullanım ömrü vardır. Zamanla performansı düşen piller bağlantı sorunları ortaya çıkarmaktadır. Neyse ki Airpods pil değişimi mümkündür. Airpods tamiri ile pil işlemi yaptırarak bağlantı sorunları çözülmekte, kablosuz kulaklıklarınız eski performansına dönmektedir.

Airpods Tamiri >

AirPods’unuzun Yeterli Şarj Olduğundan Emin Olun

Güç sorunları da düzgün bağlantının önüne geçebilir. Düşük şarj, AirPods’unuzun bazı işlevlere giden gücünü kesebilir.

Airpods, tam şarjla 5 saate kadar dinleme süresi elde etmek üzere tasarlanmıştır ve şarj kutusu AirPods’unuzu yaklaşık 4-5 kez şarj edebilir.

iPhone’u Yeniden Başlatın

AirPods’unuzu zaten sıfırladıysanız ancak sorun devam ediyorsa, sorunun nedeninin ses kaynağı olma ihtimali vardır. Bu durumda iOS aygıtınızı hızlı bir şekilde yeniden başlatmanız, aygıta hatalar veya performans sorunları olmadan yeni bir başlangıç yapmak için tavsiye edilir.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye