iPhone 15 Pro Max Arka Cam Değişimi | Türkiye'de İlk!

iPhone 15 Pro Max arka cam değişimi yeni tasarım sayesinde daha kolay onarılabilir hale gelmiştir. Arka cam değişimi hakkında detaylı bilgi.

Apple 22 Eylül’de gerçekleşen Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini tanıttı. iPhone 15, Plus, Pro ve Pro Max modeleriyle piyasaya sürelen seri, yeni tasarımlarıyla dikkat çekti. Özellikle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max arka cam tasarımındaki “daha kolay onarılabilir” tasarım teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Bu yazımıda iPhone 15 Pro Max arka cam değişimi hakkında detaylı bilgilere göz atıyoruz.

iPhone 15 Pro Max Arka Cam Tasarımı

Arka cam, önceki iPhone modellerinde kasaya presli ve yapışmış bir şekilde bulunmaktadır. Yani arka cam ve kasa birleşik bir modül halinde bulunuyor. Bu yüzden önceki modellerde iPhone arka cam değişimi yapılırken camı kasadan ayırmak için lazer veya ısıl işlem kullanılmaktadır. 

iPhone 15 Pro Max modelinde yeni tasarımla birlikte arka cam kasadan bağımsız bir hale geldi. Harici bir modül olarak tasarlanan iPhone 15 Pro Max arka camı üzerinde arka kamera camları, arka kamera mikrofonu, flash ışığı, magsafe, NFC modülü tümleşik halde bulunuyor. 

iPhone 15 Pro Max Arka Cam Değişimi 

Türkiye’nin İlk iPhone 15 Pro Max Arka Cam Değişimini Gerçekleştirdik!

Yeni tasarımla birlikte iPhone 15 Pro Max arka cam değişimi işleminin avantajları ve dezavantajları görülmektedir. 

Yeni tasarımın avantajları:

  • Yeni modülle birlikte artık Apple® yetkili ve Apple® bağımsız onarım sağlayıcıları orijinal parçalarla iPhone arka cam değişimi yapabilecek. Önceki modellerde arka cam değişimi yaptırmak için tüm kasanın değişmesi gerekiyordu. 
  • Orijinal Apple onarım işlemlerinde iPhone arka cam değişimi kasadan bağımsız değişebileceği için onarım maliyeti düştü. 

Dezavantajları:

  • Arka camın üzerinde birçok parçanın bulunması dezavantajlardan biri. Herhangi bir darbe veya düşme durumunda bu parçalar da hasara yatkın hale geliyor. 
  • Apple tarafından temin edilen iPhone 15 Pro Max arka camı üzerinde kamera arka camı, NFC, flash ışığı, magsafe bulunmaktadır. Yan sanayi arka camların üzerinde bu parçalar bulunmamaktadır ve parçaların transferi manuel olarak yapılmaktadır. Tecrübe ve yetki sahibi olmayan iPhone teknik servislere yapılan iPhone 15 Pro Max arka cam değişiminde montaj sorunları, kamera bozulma, NFC’de bozulma gibi teknik sorunlar görülebilir. Bu yüzden kullanıcılar iPhone 15 onarımları için teknik servis seçimi yaparken daha dikkatli davranmalılar.

iPhone 15 Pro Max Arka Cam Değişim Fiyatı

23 Ekim 2023 tarihli Apple servis ücret tahmini 6.731 TL’dir. 

Fixplan servislerimize Apple® tarafında yetki verilmiştir ve bu sayede orijinal parçalarla onarım yapmaktadır. Müşterilerimizin tercihine göre orijinal Apple® parçaları ve Premium Fixplan parçaları kullanmaktayız. iPhone teknik servis ücretleri ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye