iPhone 4013 Hatası ve Çözümü Nedir? iPhone Güncelleme Hatası

iPhone 4013 hatası nedenleri ve çözümleri nedir, iPhone güncelleme hataları çözüm yöntemleri, iPhone 9, 4014, 2005, 2, 4013 hataları

iPhone cihazların verimli çalışması için en son gelen iOS sürümlerine güncellenmesi gerekmektedir. Cihazları güncellemek uzun bekleme süresi nedeniyle hayli can sıkıcıdır. Fakat bir de bu bekleme süresinin sonunda iPhone 4013 hatası ile karşılaşıyorsanız daha da kötüdür. Bu hata ile karşılaşmak ilk başta korkutucu görünse de bununla başa çıkmanın yolları vardır. 

iPhone 4013 Hatası Nedenleri Nedir?

“(Cihaz adı) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4013)” yazan bir mesaj ile karşılaştıysanız bu yazı tam size göre. iPhone 4013 hatası, güncelleme veya geri yükleme sırasında bir sorun ortaya çıktığında meydana gelir. Güncelleme işlemi sırasında iPhone cihazınızın bağlantısını yanlışlıkla kesmiş olabilirsiniz. Bunun yanı sıra güncellemenin düzgün bir şekilde yüklenmesini engelleyen bir yazılım hatası meydana gelmiş olabilir. 

Bu sorunun karmaşık nedenleri yoktur. Çoğu zaman sebep donanım kaynaklıdır. Donanım kaynaklı sorunların yanı sıra aşağıdaki nedenlerden dolayı da iPhone 4013 hatası oluşmuş olabilir. 

 • USB kablosunda oluşan sorunlar.
 • Bilgisayar yazılımı veya iTunes sürümü.
 • WiFi bağlantı sorunları.
 • iPhone hafızasının çok fazla dolu olması.

iPhone Logoda Takılı Kaldı >

Deneyebileceğiniz Hızlı Yöntemler

Aşağıdaki yöntemler potansiyel çözüm yöntemleridir. Eğer cihazınızda donanım kaynaklı bir sorun varsa bu yöntemlerin işe yarama olasılığı azdır. 

 • USB kablosunu kontrol edin. Gerekirse farklı bir USB kullanarak yeniden deneyin. 
 • Şarj soketini kontrol edin. Eğer şarj soketinde toz biriktiyse temassızlık olabilir. 
 • WiFi bağlantısını kontrol edin. İnternet bağlantınızda bir sorun varsa güncelleme tamamlanamıyor olabilir.
 1. Mac’inizdeki ya da bilgisayarınızda iTunes’un en son sürümü olduğundan emin olun. Eğer iTunes’un eski bir sürümünü kullanıyorsanız iPhone veya iPad’inizi iTunes ile güncellemeden önce iTunes’u güncelleyin. 
 • App Store > Güncellemeler,
 • Microsoft Store > Güncellemeler, kısmından iTunes’u bulun ve güncelleyin. Ayrıca en son iTunes sürümünü edinmek için Apple’ın web sitesine de gidebilirsiniz. 
 1. Benzer şekide, Mac veya Windows cihazınızın kendi işletim yazılımının en son sürümünü çalıştırdığından emin olun.
 2. iPhone cihazınızı hard reset ile yeniden başlatmaya çalışın. 
 • iPhone 6S, SE ve daha eski modellerde: Güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılı tutun.
 • 7 ve 7 Plus: Güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.
 • iPhone 8 ve üst modellerde: İlk önce ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın Daha sonra aynı işlemi ses kısma tuşu için yapın. Son olarak güç tuşuna basılı tutun. 

iPhone 4013 Hatası Çözümü Nedir?

Yukarıdaki yöntemlerin hepsini denediniz ve yine de sonuca ulaşamadıysanız sorun, büyük bir ihtimalle anakart üzerinde meydana gelmiştir. Herhangi bir darbe, düşme veya sıvı teması sonucunda anakart üzerindeki hafıza entegresi arızalanmaktadır. Nand entegresi olarak da adlandırılan hafıza entegresinin arızalanması iPhone 4013 hatasına sebep olmaktadır.

Sorunun kesin çözümü hafıza entegresi değişimi veya onarımıdır. Bilinmesi gereken önemli nokta, hafıza entegresi işlemi sonrasında veri kaybı olasılığının çok yüksek olmasıdır. 

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye