iPhone 7 Kronik Sorunları Nedir? En Yaygın iPhone 7 Sorunları Çözümleri

iPhone 7 kronik sorunları nedir, en yaygın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arızaları çözümleri, ses entegresi, şebeke sorunu iPhone 7 teknik servis

iPhone 7 Kronik Sorunlar ve Çözümleri

iPhone 7, 2017 yılının ilk çeyreğinde dünyada en çok satılan telefon modeli olmuştur. Pil ömrünün uzun olması, toz ve suya dayanıklı olması ve iyi bir kameraya sahip olmasına rağmen iPhone 7 modelleri tamamen mükemmel değildir. Bu yazımızda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerindeki kronik sorunlardan ve çözümlerinden bahsedeceğiz. 

iPhone 7 Kronik Sorunlar Nedir?

Uygulamalar Donuyor

Uygulamaların donması veya aniden kapanması birçok iPhone 7 kullanıcısının deneyimlediği bir sorun. Böyle bir problemle karşılaştığınızda; 

  • iOS’u en son sürümüne güncelleyin.
  • Eğer sorun devam ederse, tüm verilerinizi yedekleyin ve ardından iPhone’unuzu güncellemeden önceki sürümüne geri yükleyin ve yeniden yükleyin. 
  • Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün.

Not: Eğer son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürecekseniz ilk önce iPhone yedekleme işlemi yapmayı unutmayın. 

Aşırı Isınma Problemi

iPhone 7 çevre sıcaklığına dayanıklıdır fakat yine de  ideal çevre sıcaklığı 16-22 derece arasındadır. Çevre sıcaklığının yanı sıra kullanım ve donanım kaynalı da iPhone aşırı ısınma sorunu meydana gelebilir. 

  • iPhone 7 cihazınıza pil değişimi yapılması gerekiyor olabilir. Pil sağlık durumunu kontrol ederek aşırı ısınma sorununun batarya kaynaklı olup olmadığına karar verin. 
  • iOS’u son sürümüne güncelleyin. 
  • Düşük güç modunu etkinleştirin.
  • CPU işlemcisinin çok çalışmasına neden olan, ağır yüklü uygulamaları kullanmayın. 

iPhone 7 Kronik Sorunu: Ses

Bu modellerde görünen en kronik sorun iPhone 7 ses sorunudur. Ses sorunu ahize, hoparlör, mikrofon kaynaklı olabileceği gibi sorunun kaynağı genellikle ses entegresidir. Ses entegresi problemiyle karşı karşıya olduğunuzda arama sırasında ses karşıya gitmez ve gelmez. Ayrıca hoparlör simgesi gri bir renk alır. 

Logoda Takılı Kalma Sorunu

Logo sorunu her iPhone modelinde görülmektedir. En sık görüldüğü model iPhone X olsa da iPhone 7 modellerinde de nadiren görülmektedir. Bu sorununun yazılımsal ve donanımsal olarak iki nedeni vardır. 

iPhone 7 Kronik Sorunu: Şebeke

Şebeke sorunu çoğu zaman donanımsal bir sorundur. Darbe ve düşme kaynaklı olabileceği gibi üretimden de kaynaklı olabilir. Şebeke sorunu yaşayan kullanıcılar cihazlarında “servis yok” uyarısıyla karşılaşır ve arama yapamazlarlar. 

iPhone Servis Yok Sorunu >

Touch ID/ Home Tuşu Çalışmıyor:

Home tuşu sorunları iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde görülmektedir.  Kullanımdan kaynaklı yıpranma, darbe ve düşme sonucu bozulma gibi nedenleri olabilir. Bu yüzden, bu tür durumlarda iPhone home tuşu değişimi işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

  • Home tuşu temizleyin.
  • Kayıtlı parmak izlerini silin ve yenisini oluşturmayı deneyin. 
  • Eğer şarja takılı haldeyken çalışmıyorsa başka bir güç kaynağına bağlayın ve tekrar deneyin. 

Kamera Siyah/Yeşil/Mor Gösteriyor:

Bu sorun iPhone 7 Plus modelinde görülmektedir. Sorun yazılım kaynaklıysa iOS sürümünü güncellemek işe yarayacaktır. Fakat çoğu zaman kamera arızası donanımsal bir sorundur ve kamera değişimi yapılması gerekmektedir. 

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye