iPhone 7 Ses Sorunu, iPhone 7 Ses Gelmiyor, hoparlör simgesi grileşti

iPhone 7 ses sorunu nedir ve nasıl tespit edilir, iPhone 7 ses entegresi nedir onarımı nasıl yapılır, iPhone 7 ses sorunu çözümü

iPhone 7/7 Plus ses sorunu kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu sorun başınıza geldiğinde iPhone 7 veya 7 Plus cihazınızla arama yaparken telefonun hoparlör simgesinin grileştiğini fark edebilirsiniz. Buna ek olarak, mikrofonun çalışmaması ve videolarda ses olmaması gibi semptomlar da karşılaşabilirsiniz. Bu sorun, üretimden kaynaklı donanımsal bir sorun olabileceği gibi düşme kaynaklı da ortaya çıkabilir. Düşme durumlarında telefonda fiziksel bir hasar olmasa bile ses entegresinin hasar görmesi olasıdır.

iPhone hoparlör simgesinin grileşmesine genellikle anakart üzerinde bulunan ses entegresi sebep olur. Bu sorunu, özellikle bir iPhone 7 ve 7 Plus cihazında yaşıyorsanız anakart üzerinde donanımsal bir sorun vardır.

Öte yandan, ses az da olsa gidip geliyorsa yaşadığınız problem ahize, hoparlör veya kamera mikrofonundan kaynaklı olabilir. Bu nedenle, her şeyden önce sorunun kaynağını tespit etmek sizi çözüme daha hızlı ulaştıracaktır.

iPhone Ses Sorunu Kaynağı Nasıl Tespit Edilir​

Telefonunuz sürekli düşüyor veya çok ısınıyorsa, ses entegresi gevşer. Bu yüzden de ses entegresi sorunu yaşarsınız.

Örneğin, telefon görüşmesi sırasında;

  • Karşı tarafa ses gitmez,
  • Karşı taraftan ses gelmez,
  • Ses kaydı yapılamaz ve çekilen videolardan ses gelmez,
  • Hoparlör simgesi çalışmaz ve gri bir renk alır, üzerine basılamaz.

Böyle bir durumda ses entegresi onarımına ihtiyacınız vardır.

Öte yandan, ses kaydı yapabiliyor ve konuşma sırasında problem yaşamıyorsanız ancak çektiğiniz videolardan ses gelmiyor  ve görüntülü konuşma sırasında ses gelip gitmiyorsa kamera mikrofonunuz bozuk demektir. Sonuç olarak kamera mikrofonu değişimine ihtiyacınız vardır.

Eğer sorunun kaynağını kendiniz tespit etmekte zorlanıyorsanız Fixplan Online Arıza Tespit Hizmetini kullanabilirsiniz

iPhone Ses Entegresi Onarımı​ Nedir

iPhone ses sorunu çözümü için sorunun kaynağına bağlı olarak mikrofon değişimi veya ses entegresi onarımı gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ses sorununu uzman kişiler tarafından çözülmesi gerektiğidir. Çünkü ses entegresi sorunu olan iPhone 7/7Plus cihazınızı tamir etmek için anakarta ulaşmak gerekir. Bu işlem için ise özel mikro lehimleme cihazı, mikroskop, ısı tabancası gibi özel ve gelişmiş araçlar gerekir. Kesinlikle, evde telefon ahizesini iğne ile delmek gibi cihazınıza daha çok zarar verecek yöntemleri denememelisiniz.

Son olarak, Fixplan teknik servislerimizde sorunun kaynağına bağlı olarak ses entegresi ve mikrofon değişimi, ahize ve hoparlör temizliği yaptırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye