iPhone 8 Kronik Sorunları Nedir? En Yaygın iPhone 8 Sorunları Çözümleri

iPhone 8 kronik sorunları nedir, en yaygın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus arızaları çözümleri, wifi sorunu, şebeke sorunu iPhone 8 teknik servis

iPhone 8 Kronik Sorunları ve Çözümleri

iPhone 8 ve 8 Plus, iPhone modelleri arasında en az sorun çıkaran modellerden biridir. Mükemmel ekran ve kamera kalitesi, uzun pil ömrü, kablosuz şarj gibi birçok özelliği vardır. Bu özelliklere rağmen kullanıcıların sıklıkla şikayetçi olduğu iPhone 8 kronik sorunları mevcuttur. Gelin bu sorunları beraber inceleyelim!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Kronik Sorunları Nedir?

iPhone 8 Bluetooth Sorunu

Bluetooth bağlantı özelliği özellikle iPhone 7 modellerinden sonra önem kazanmaya başladı. Bunun nedeni iPhone 7 ve sonrası modellerde kulaklık girişinin kalkmasıdır. 

İlk piyasaya sürüldüğünde birçok kullancı iPhone 8 bluetooth sorunlarından şikayet ediyordu. Ancak bu sorunların cihazla ilgili bir sorun değil iOS sürümü ile ilgili bir şikayet olduğu ortaya çıktı. Bu yüzden iPhone 8 bluetooth sorunu yaşamamak için iOS sürümünün her zaman güncel olduğundan emin olun. 

iPhone Bluetooth Sorunu >

iPhone Batarya Şişmesi

Bildirilen tüm iPhone 8 kronik sorunları arasında, şişen pil en yaygınıdır. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus pillerinin şişme eğilimli olduğu bazı raporlarla desteklenen bir gerçek. 

iPhone 8 WiFi Bağlanmıyor

Diğer bir iPhone 8 kronik sorunu WiFi bağlantı sorunlarıdır. Bu sorun ne kadar en çok iPhone 6 modellerinde görülse de, iPhone 8 modellerinde de görülmektedir. En yaygın WiFi sorunları şu şekildedir: WiFi ağına bağlanamama, WiFi bağlantısının az çekmesi, sürekli “yanlış şifre” uyarısı alma. 

Cihazda donanımsal bir sorun yoksa ağ ayarlarını sıfırlamak, iOS’u güncellemek, telefonu yeniden başlatmak gibi hızlı çözümler sorunu çözecektir. 

iPhone WiFi Çekmiyor >

iPhone 8 Ses Problemleri

Ses sorunlarının en yaygın görüldüğü model iPhone 7 modelleridir. Yine de iPhone 8 modellerinde ses sorunu görmek olağandışı değildir. Ses problemleri ahize, hoparlör, mikrofon ve ses entegresi kaynaklı olabilir. Bu sorunlar darbe ve düşme sonrası meydana geldiyse donanımsal bir sorun olması olasıdır. 

iPhone App Store’a Bağlanmıyor

  • Telefonu yeniden başlatın. 
  • Ayarlar > Hücresel Veri > Aşağı Kaydırın ve “App Store”a tıklayın
  • Tarih ve saati ayarlayın. Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat > Otomatik Ayarla seçeneğini kapatın. Daha sonra tarih ve saati manuel olarak ayarlayın. Bu işlemden sonra App Store’u açın ve birkaç saniye bekleyin. Daha sonra Tarih ve Saat kısmına geri dönün ve Otomatik Ayarla seçeneğini açın. 

iPhone 8 Servis Yok Uyarısı

iPhone cihazlarda servis yok uyarısı şebeke sorunu olarak adlandırılmaktadır. Bu sorunla karşı karşıya kaldığınızda arama yapamaz ve alamazsınız. Ayrıca hücresel veriye bağlanmanız da mümkün olmaz. Üretimsel bir sorun olabileceği gibi darbe ve düşme sonucu oluşmuş donanımsal bir sorun da olabilir. Servis yok sorunu baseband onarımı yapılarak çözülmektedir. 

iPhone Servis Yok Sorunu >

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye