iPhone Bluetooth Sorunu Çözümü Nedir, iPhone Bluetooth Bağlanmıyor

iPhone bluetooth sorunu çözümleri, bluetooth bağlanmıyor ve bluetooth ağlarını görmüyor, çalışmıyor iPhone bluetooth butonu grileştiyse...

Bluetooth, akıllı telefonlardaki en yenilikçi buluşlardan biridir. iPhone cihazınızı, TV’den bilgisayara, araba müzik setinden kablosuz kulaklıklara bağlamanıza olanak sağlayan hızlı bir ağdır. Fakat, herhangi bir sebepten dolayı iPhone bluetooth çalışmıyor veya bağlanmıyorsa bütün bu özelliklerin hiçbir anlamı yoktur. Bu yazımız, iPhone bluetooth sorunu yaşayan kullanıcılar için!

iPhone Bluetooth Sorunu Hızlı Çözümleri

Bu sorunun en çok görüldüğü model iPhone 6 ve 6S modelleridir. Fakat diğer modellerde de görülmektedir. Eğer iPhone cihazınızda bluetooth bağlanma sorunu yaşıyorsanız deneyebileceğiniz birkaç yöntem mevcuttur.

Hızlı Çözümler:

  • Bağlayacağınız cihazların birbirine yakın olduğundan emin olun,
  • İki cihazda da Bluetooth bağlantısını kapatıp açın,
  • İki cihazın da yeteri kadar şarjı olduğundan emin olun. 

Yukarıdaki yöntemlerin dışında bir de aşağıdaki yöntemleri deneyin.

  1. Bluetooth sorunu yaşadığınızda ilk yapmanız gereken iPhone cihazınızın Bluetooth sinyalini iyi bir şekilde ilettiğinden emin olmaktır. 

Ayarlar > Bluetooth, adımlarını izleyerek blueetooth yazısının yanındaki tuşun yeşil olduğundan emin olun. 

Blueetooth tuşu yeşil olduğu zaman alt kısımda daha önceden bağlandığınız cihazların listesini göreceksiniz. Bağlanmak istediğiniz cihazın adı görünmüyorsa, listede görünmesi için cihazınızı eşleştirmeye hazır hale getirdiğinizden emin olun. 

  1. Bluetooth, çok fazla cihaza bağlandığı zaman sorunlar ortaya çıkar. Ya da siz, cihaz listesinde çok fazla cihaz olduğu için bağlanmak istediğiniz cihazı ayırt etmekte zorlanırsınız. Bu yüzden, bluetooth cihaz listesinden fazla olan cihazları silmeniz işinize yarayacaktır.

Ayarlar > Blueetooth adımlarını izleyerek silmek istediğiniz cihazın yanındaki “i” butonuna tıklayın. Daha sonra, Bu Cihazı Unut seçeneğini seçin. 

  1. iPhone yazılımınızı en son iOS sürümüne güncellemeyi deneyin. Bazen, bluetooth gibi öğeler iOS yazılımı güncel değilse düzgün çalışmaz. 

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme, eğer güncelleme bekleyen bir sürüm varsa kırmızı bir daire görürsünüz. Buraya tıklayarak yazılımı güncelleyin 

  1. Ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin. Ağ ayarlarını sıfırlamak, Bluetooth bağlantınızı yenilemeye yardımcı olur. 

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla

iPhone WiFi Bağlanmıyor >

Fixplan: iPhone Bluetooth Çalışmıyor Nedenleri ve Çözümleri

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramadıysa bluetooth sorunu donanımsal bir sorun demektir. 

Telefonunuzu düşürdüğünüzde veya bir darbe aldığında bluetooth anteni bozulabilir. Bu anten bozulduğun Bluetooth etraftaki cihazları görmez ve görse bile bu cihazlara bağlanamazsınız. Bu sorunun çözümü bluetooth anteni değişimidir. 

Eğer Bluetooth butonu grileştiyse ve üzerine basılmıyorsa entegre arızası var demektir. Bu durumda ise entegre tamiri yapılması gerekir.

iPhone bluetooth sorunu, iPhone 6s modellerinde sık görülmektedir. Bunun nedeni ise üretim sırasında meydana gelen sorunlardır.

Fixplan teknik servislerimizde Bluetooth anten değişimi ve entegre arıza tamiri yapılmaktadır. iPhone servis fiyatlarına ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye