iPhone Cam Değişimi Artı Eksileri ve Fiyatları - Fixplan Türkiye

iPhone cam değişimi fiyatları, artı ve eksileri ile cam değişimi konusunda dikkat edilmesi gerekenler. iPhone cam ve ekran değişimi farkı.

iPhone cam değişimi ile ekran değişimi farkı ve avantajları nelerdir?

iPhone Cam Değişimi Hakkında​

Telefonunuzun bir şekilde camı kırıldı ancak halen ekrana görüntü geliyor ve dokunmatik düzgün şekilde çalışıyorsa, komple ekran değişimi yerine düşük maliyetlerle sadece iPhone cam değişimi yaptırabilirsiniz. Tabii karşılaşabileceğiniz pek çok sıkıntı ve problemi de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Unutmayın, çok daha ucuza yapılan hiç bir şey aynı kalitede ve standartlarda değildir. Eğer böyle olduğu söyleniyorsa, pek çok risk vardır demektir. Her zaman, her işte kural budur.

Ön cam değişimi işleminde, mevcut ekranınızdaki kırık camı sökerler yerine yeni bir cam yapıştırırlar. Peki cam değişimi işleminde ne gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz ?

iPhone Cam Değişimi Sorunları​

Öncelikle, orijinal iPhone ekranları ve camları güçlendirilmiş Gorilla Glass veya Apple Ceramic Shield ile gelmektedir. Bu camlar, normal bir camdan 10 kata kadar daha sağlamdır. Özellikle Ceramic Shield kullanan modeller, bugün dünyadaki tüm telefon camlarından 4 kat daha sağlamdır.

Yani cam değişimi yaptırdığınız bir iPhone 10 kata kadar daha kolay kırılacaktır. Bu da yapılan bu ekonomik işlemin en ufak bir darbede tekrar yapılması gerektiği anlamına gelir. Bu durumda, cihazınız sürekli olarak servise maruz kalacak ve telefonunuzda ekstra hasarlar gelecektir. Size kaybettireceği zamanı hesaba henüz katmadık bile…

iPhone cam değişimlerinde ayrıca dikkat edilmesi gereken konu, kötü niyetli kişilere karşı çok dikkatli olunması gerektiğidir. Yaptıracağınız tüm servis işlemlerinde elbette dikkatli olunması gerekir ancak çok düşük kar marjları ile yapılan bu işlemlerde maalesef sıklıkla cihaz içinden parça alındığı, orijinali ile yan sanayisinin değiştirildiği gibi durumlar gözlemledik.

Bu işlem gözünüzün önünde yapılamadığı için ne olduğunu tam olarak bilmek imkansız. Kapalı kapıların arkasında yapılana güvenmek zorundasınız…

 • Cam değişimi yaptırırken, gerçekten sizin ekranınıza mı cam değişimi yapıldı, yoksa yan sanayi bir ekran mı takıldı?
 • Cam değişimi yapılırken veya yapıldıktan sonra Face ID yüz tanıma sistemi veya diğer parçalarla ilgili sorun yaşanırsa garanti kapsamında olacak mı?
 • Dokunmatik ile ilgili hemen değil ama 3 ay içinde sorun görülmeye başlarsa garanti kapsamında olacak mı?
 • Telefona yere paralel olarak baktığımızda camda görülen dalgalanmalar tekrar ücretsiz olarak düzeltilecek mi?
 • Polarize güneş gözlüğü ile ekranı kullanabilecek miyim, yoksa kapkaranlık bir ekran mı çıkacak?

Özetle iPhone Cam Değişimi Hakkında​

iPhone cam değişimi yapıldığında size bir garanti veriliyorsa pek çok firma bu garantinin arkasında durmaz. Çünkü eğer camı tekrar kırarsanız bu kullanıcı hatası olacaktır. Bu yüzden de garanti dışı kalacaktır-ki 10 kat daha kolay kırılacağını düşünürsek bu kuvvetle muhtemeldir. Cam kırılmadı ama bir süre sonra dokunmatik ile ilgili sorun yaşamaya başladınız, o zaman da firma size dokunmatik ile ilgili bir işlem yapmadığını, sadece cam değiştirdiğini söyleyecek. Yani ortada aslında bir garanti yok.

Elbette bazı firmalar iPhone cam değişimi yaptığında dokunmatik ve diğer arızalar için de garanti verebilir ancak bu verilen garantinin hüküm ve koşullarını mutlaka yazılı ve imzalı olarak istemelisiniz.

iPhone cam değişimi yapıldığında en sık yaşanan sorunları özetlersek:

 • Ortalama 10 kat daha kolay kırılması
 • Camın daha kolay çizilmesi
 • Camın zamanla renginin solması
 • Ortada gerçek bir garanti olmaması
 • İzinsiz parça değişimi yapılması
 • Kısa sürede ortaya çıkan dokunmatik arızaları
 • Görüntü dalgalanmaları
 • Polarize gözlük ile kullanılamaması

Tüm bu sebeplerden dolayı ve işlemleri tamamen şeffaf şekilde gözünüzün önünde yapmak için Fixplan olarak cam değişimi yapmıyor komple ekran değişimi yapıyoruz.

Fixplan olarak cam değişimi yapmıyor ve komple ekran değişimi yapıyoruz

iPhone Teknik Servis İşlemi Planlayın​

Ne kadara mal olacak?
Fiyatlar, modele ve ihtiyaç duyulan onarım türüne göre değişiklik gösterebilir. En çok yapılan onarım fiyatlarını görmek için tıklayın ve iPhone modelinizi seçin seçin.

Ne kadar sürer?
iPhone onarımları ortalama 30 dakika sürmektedir. Sadece arayın ve randevunuzu alın.

Onarımımı nerede yaptırabilirim?
Bir randevu ayarlayın ve servis araçlarımız gelip dilediğiniz yerde onarımı sağlasın. Ayrıca yakınınızdaki herhangi bir Fixplan mağazasına da getirebilirsiniz. iPhone anakart onarımları Fixplan mağazalarında mevcuttur.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye