iPhone Dondu Çözümleri, iPhone Ekran Dondu ve iPhone Kasıyor

iPhone dondu ve ekran kasıyor, iPhone ekran donuyor, donan ekran nasıl kapatılır, iPhone çok yavaş, ekran donuyor sorunu ve çözümleri

iPhone Donuyor, Ekran Donması Çözümleri

Bir mesaj gönderirken veya bir uygulamayı kullanırken iPhone ekranının donması çok sinir bozucudur. Böyle bir durumda genellikle ekran dokunmalara yanıt vermez. Neyse ki iPhone ekran dondu problemi ile yaşayan kullanıcıların deneyebileceği birkaç yöntem mevcuttur. Bu yazımızda iPhone kasıyor ya da donuyorsa deneyebileceğiniz yöntemleri açıklıyoruz. 

iPhone Ekranı Neden Dondu?

iPhone’ların donmasının birden fazla sebebi vardır. Bunlar;

 • Eskimiş veya kalitesiz batarya,
 • Dokunmatik entegresinin bozulması
 • Arızalı ekran,
 • RAM ve hafızanın dolu olması, 
 • Eski yazılım sürümü,
 • Bazı uygulamaların yazılım ile uyumlu olmaması,
 • Cihaz sıvı hasarı görmesi olarak sıralanabilir. 

iPhone Pil Değişimi >

iPhone Ekran Donması Çözümleri

 1. Hard Reset

Bu yöntem uygulamaları ve verileri silmeden iPhone’unuzun donmasına neden olan hataları gidermeye yardımcı olacaktır. Hard reset, donan iPhone nasıl kapatılır sorusunun cevabıdır.

 • iPhone 6S, SE ve daha eski modellerde: Güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılı tutun.
 • 7 ve 7 Plus: Güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.
 • iPhone 8 ve üst modellerde: İlk önce ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın Daha sonra aynı işlemi ses kısma tuşu için yapın. Son olarak güç tuşuna basılı tutun. 
 1. Telefonunuzu Şarj Edin

iPhone ekranı dondu ve aynı zamanda telefonunuzun şarjı azsa, telefonu şarj etmek sorunu çözebilir. Böyle bir problem yaşadığınızda telefonunuzu şarja takın ve bir saat şarjda bırakın.

 1. iPhone Saklama Alanı Açın

iPhone’unuz donduysa ve yeterli depolama alanınız olmadığına dair uyarı alıyorsanız bu yöntemi deneyin. 

Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı adımlarını takip edin. Çıkan sayfada telefonunuzdaki uygulamaları ve ne kadar depolama alanı kullandığını göreceksiniz. 

 1. Hatalı Uygulamaları Silin veya Güncelleyin

Bazı hatalı veya iOS sürümü ile uyumlu olmayan uygulamalar iPhone donma problemine sebep oluyor olabilir. Cihazınızın sorunsuz çalışması için bu uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir. Hatalı olmayan fakat güncel olmadığı için iPhone’un donmasına sebep olan uygulamaların güncellemeyi deneyin. Bunu yapmak için, App Store > Profil adımlarını izleyin ve yeni güncellemesi olan uygulamaları görün.

 1. iOS’u Güncelleyin

Her yeni iOS sürümü, eski sürümdeki hataları gidermek ve özellikleri iyileştirmek için tasarlanmaktadır. Bu yüzden iOS sürümü güncel değilse telefonunuzda performans sorunları meydana gelecektir. iOS sürümünü güncelleyin ve iPhone donma sorunlarının gidip gitmediğini kontrol edin. 

 1. Batarya

Bütün yöntemleri denediniz fakat yine de telefonunuzu olması gerektiği performansta kullanamıyorsanız batarya ile ilgili bir problem meydana gelmiş olabilir. Eskimiş veya kalitesiz bataryalarda iPhone cihazında donmalar meydana gelmektedir. Çünkü bu bataryalar telefona verimli çalışabilmesi için gereken gücü sağlayamaz. Böyle bir durumda iPhone batarya değişimi yaptırmanız gerekmektedir.

iPhone Dokunmatik Çalışmıyor >

iPhone Servis: iPhone Ekranı Dondu

iPhone ekran donamasını sebebi eskimiş veya kalitesiz bir batarya olabilir. Fixplan teknik servislerimizde, Apple® ile aynı standartlarda, birebir aynı, en kaliteli ürünlerle hizmet vermekte ve tam 6 ay garanti vermekteyiz. iPhone pil değişim fiyatlarını öğrenmek için web sitemizi ziyaret edin.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye