iPhone Kamera Camı Kırıldı, Kamera Camı Kırıldığında Ne Yapmalısınız?

iPhone kamera camı kırıldı ne yapmalıyım? iPhone 12 ve iPhone 13 kamera camı kırıldı, iPhone kamera camı değişimi fiyatları nedir?

iPhone kamera camı kırıldı? Sorun yok, Fixplan var!

iPhone cihazınızı düşürdüğünüzde, genellikle darbeyi ilk alan parça kameradır. Düşürmenin yanı sıra, iPhone cihazınızı sert bir yere vurduğunuzda ya da çarptığınızda da kamera camına zarar gelir. Böyle bir durumda sadece kamera camı kırıldıysa şanslısınız demektir. Kamera camı değişimi yaptırmak bu sorunu çözecektir.

iPhone 12 ve iPhone 13 Kamera Camı

iPhone kamera camının kırılması, çizilmesi veya çatlaması iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde sıkça görülmektedir. Bunun sebebi ise bu modellerin tasarımlarıdır. Yeni iPhone modelleri, dışarı doğru çıkıntılı olan kamera tasarımları yüzünden darbelere karşı daha hassas hale geldi.

Apple, son iPhone modellerinde kamera kalitesini ve kamera tasarımını geliştirdi. Bunun yanı sıra Ceramic Shield teknolojisiyle telefon dayanıklılığı konusunda da büyük bir adım attı. Yine de, bu gelişmelere karşı bazı kullanıcılar, Apple’ın yeni tasarladığı kameraların çok da sağlam olmadığını düşünüyorlar. Kullanıcı deneyimlerine göre- çoğunlukla iPhone 12 ve 13 modellerinde- kameralar düşme ve darbelere dayanıklı değil!

Yukarıda belirtilen modellerin yanı sıra iPhone kamera camının kırılması her iPhone modelinde görülmektedir. İşte, iPhone kamera camı kırıldıysa yapmanız gerekenler!

iPhone Kamera Arızaları >

iPhone Kamera Camı Kırıldı: Ne Yapmalıyım​?

  • İlk olarak yapmanız gereken şey kırılan kamera camının üzerini bir bant ile kapatmaktır. Böylece lensin içine toz kaçmasını, lensin çizilmesini veya kırılmasını önlemiş olursunuz.
  • Daha sonra ise cihazınızı kesinlikle bir teknik servise götürmelisiniz. Çünkü götürmediğiniz süre içerisinde kamera lensine zarar gelme olasılığı yüksektir. Bununla birlikte, kamera lensiniz zarar görmüşse sadece kamera camı değişimi yeterli olmayacaktır. Bu nedenle teknik servislerde kamera değişimi yaptırmalısınız.
  • Kamera camı değişimi dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. Bu yüzden, en önemli nokta teknik servisinizi iyi seçmeniz olacaktır. Çünkü kamera camı, uzman olmayan kişiler tarafından değiştirildiğinde kamera lensinizde leke kalır veya ileride kamera lensinin içine toz almasına neden olur. Sonuç olarak, çektiğiniz fotoğraflarda lekeli bir görüntü oluşur.

Fixplan: iPhone Onarım Fiyatları

Fixplan teknik servislerimizde, çatlamış veya kırılmış olan iPhone cihazınız için kamera camı değişimi, zarar çok büyük ise kamera değişimi yaptırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, kameranızı olası düşme ve darbelerden korumak için kamera koruyucu taktırabilirsiniz.

Güncel iPhone servis ücretlerine sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye