iPhone Logosu Takılı Kaldı Nedenleri & Çözümleri

Donanımsal veya yazılımsal kaynaklı sorunlarda iPhone Apple logosu takılı kalma sorunu görülebilir.

iPhone logosu takılı kaldı ve iPhone logosu gelip gidiyor diyorsanız bu yazı tam sizin için! iPhone logo sorunu tüm iPhone modellerinde meydana gelebilen bir problemdir. Fakat, özellikle iPhone ? Ve iPhone X modellerinde gözlenmektedir. Bu problemi yaşayan kullanıcılar, telefonu başlatma sırasında ekrandan kaybolmayan bir Apple logosu ile karşılaşırlar. Ya da telefon tam açılacak gibi yapar ama ana ekran sayfasına geçmez ve logo gelip gider.

iPhone Logosu Takılı Kaldı Sorunu: Nedenleri

  • Darbe, Düşme, Sıvı Teması veya Üretim Kaynaklı

iPhone logo takılma sorunu, telefonunuzu düşürdüğünüzde veya sıvı hasarına maruz bıraktığınızda ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra, bu sorun üretim kaynaklı da olabilir. Her iki durumda da sorun, anakart üzerindeki hafıza entegresinde meydana gelmiştir. Bu yüzden anakart onarımı gerekmektedir.

  • Güncelleme ve Telefon Depolama Alanı Kaynaklı

iPhone’unuz güncelleme sırasında Apple logosu takılı kalabilir ve ilerleme çubuğu dolmayabilir. Bunun sebebi, yazılım güncellenirken meydana gelen bir sorundan kaynaklanıyordur. Telefon hafızası dolu ise yazılım tam güncellenemez ve iPhone logosu takılı kalır. Bu yüzden her iOS güncellemesinden önce telefonunuzdaki fazla verileri temizlediğinizden ve saklama alanı açtığınızdan emin olun.

iPhone Logosu Takılı Kaldı Sorunu: Çözümleri

iTunes ile Yazılım Güncelleme

Eğer logo sorunu güncelleme kaynaklı ise çoğu zaman bu durum telefonunuza yazılım güncellemesi atılarak çözülebilir. Bunu yapmak için ilk yapmanız gereken telefonunuzu bilgisayara bağlıyken iPhone Kurtarma Modu’na almanızdır. Bunu yapmak için telefonunuzu bilgisayara bağlayın, iTunes’u açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

iPhone 6 ve önceki modellerde: Telefonun sağındaki düğme ve Ana Ekran düğmesine aynı anda basılı tutun.

iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus: Sesi kısma düğmesi ve telefonun sağındaki düğmeye aynı anda basılı tutun.

iPhone X ve sonraki modellerde: İlk önce sesi açma daha sonra sesi kısma düğmesine kısa bir süre basın. Ardından yan düğmeye basılı tutun.

Kurtarma Modu ekranını görene kadar düğmelere basılı tutun. Daha sonra bilgisayar ekranında çıkan “Güncelle” seçeneğini seçin. Bu işlemin artısı telefonunuzdaki verileri korumasıdır. Fakat “Güncelle” yerine “Geri Yükle” seçeneğini seçecek olursanız verilerinizi kurtaramazsınız.

Her ihtimale karşın, iTunes üzerinden güncelleme işlemi yapmadan önce iPhone yedekleme işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Anakart Onarımı

iPhone Logo sorunu, darbe, düşme veya hatalı parçadan kaynaklanıyorsa telefonunuza hafıza entegre değişimi yapılması gerekmektedir. Bu işlem teknik servisler tarafından yapılmaktadır ve verilerin kurtarılma ihtimali olsa da oldukça düşüktür.Fixplan: iPhone Logosu Takılı Kaldır Sorunu Çözümü

Ne kadara mal olacak?

Fiyatlar, modele ve telefonunuzun ihtiyaç duyduğu onarım türüne göre değişiklik gösterebilir. iPhone servis fiyatlarını öğrenmek için müşteri hizmetlerimizi arayabilir, web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ne kadar sürer?

iPhone onarımları ortalama 30 dakika sürmektedir. Anakart sorunlarının onarım süreleri değişiklik gösterebilir. Sadece aramanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir.

Onarımı nerede yaptırabilirim?

Bir randevu alarak Ankara veya İzmir şubelerimizde yaptırabilirsiniz. Cihazınızı ücretsiz kargo hizmeti ile servisimize yollayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye