iPhone Tamiri & Tamir Fiyatları, Apple Teknik Servis - Fixplan

iPhone tamiri, iPhone ekran tamiri ankara, tamir fiyatları, Face ID, parmak izi ve orta tuş tamiri, anakart tamiri, kamera tamiri

iPhone cihazlar çok dayanıklı cihazlardır. Yine de iPhone tamiri gerektiren durumlar ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumda telefonunuzu iPhone teknik servise götürmeniz gerekmektedir. 

iPhone Ekran Tamiri

iPhone’ların ekranı kırıldığında, dokunmatiği bozulduğunda veya ekrana düşme sonucu çizgiler indiğinde iPhone ekran değişimi tek çözümdür. Günlük hayatta en çok kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz akıllı telefonlar düşmeye ve darbe almaya yatkındır. Bunun sonucu olarak telefon ekranları kırılabilir veya çatlayabilir. 

Neyse ki iPhone ekran değişimi kısa sürede kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. 

iPhone Şarj Sorunları Tamiri

iPhone cihazlarda şarj sorunlarının çoğu pil kaynaklıdır. Bütün pillerin bir kullanım ömrü vardır. Eğer iPhone şarjı hızlı bitiyor, cihaz aniden kapanıyorsa pil kullanım ömrünü tamamlamış demektir. Bu durumda iPhone pil değişimi yaptırmanız gerekmektedir.

iPhone Anakart Tamiri

Anakart bozulma nedenleri genellike darbe, düşme ve sıvı temasıdır. iPhone anakart tamiri mümkündür. Fakat bu işlem uzman biri tarafından tam donanımlı bir iPhone servisinde yapılmalıdır. 

iPhone anakart problemleri şu şekildedir:

  • Şarj Entegresi, Ses Entegresi, Şebeke ve WiFi
  • Sıvı Teması kaynaklı arızalar
  • Dokunmatik arızaları
  • iTunes Hata Kodları 
  • iPhone açılmıyor sorunu

iPhone Face ID Tamiri

Face ID iPhone cihazların yüz tanıma donanımıdır. Bu donanım, iPhone kullanıcılarına günlük hayatta büyük kolaylık sağlamaktadır. Telefonunun kilidini açmaktan şifreleri otomatik doldurmaya birçok işlevi vardır.

Face ID de, anakart tamirinde olduğu gibi darbe düşme ve sıvı teması sonucu bozulmaktadır. Neyse ki iPhone Face ID tamiri mümkündür. 

iPhone Parmak İzi Tamiri

Parmak izi yani Touch ID iPhone 8, iPhone 7 ve iPhone 6 modellerinde bulunmaktadır. Touch ID home tuşunun üzerinde bulunduğu için home tuşu tamiri veya değişimi gerekmektedir. Tamir yapıldığı durumlarda Touch ID çalışmaya devam eder. 

Fakat iPhone home tuşu değişimi yapıldığında Touch ID etkisiz hale gelmektedir. Hem home tuşu değişimi yaptırmak hem de Touch ID özelliğini korumak istiyorsanız home tuşunun Apple orijinal parça olması gerekmektedir. 

iPhone Kamera Tamiri

Arka ya da ön kameranın arızalanması genellikle iPhone kamera değişimi ile çözülmektedir. iPhone kamera arızaları yazılımsal sorunlardan da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda yazılım güncellemesi yapmanız işe yarayacaktır. 

iPhone kamera değişimi gerektiren durumlar;

  • arka kamera titremesi,
  •  çekilen fotoğrafların lekeli olması,
  •  net değildir,
  •  karanlıkta çekilen fotoğrafın çizgi çizgi çıkması,
  • uzağa odaklanıyor yakına odaklanmamasıdır.

iPhone Ses Sorunları Tamiri

iPhone’ların ses sorunları ahize, mikrofon ya da hoparlör kaynaklı olabilir. Eğer sorun bu parçalardan birinde meydana geldiyle ya parça temizliği ya da değişimi yapılmaktadır.

Bazı durumlarda karşı tarafa ses gitmez ve gelmez, ses kaydı yapılmaz, videolardan ses gelmez. Bu durum ses entegresi arızası olarak adlandırılmaktadır. Bu iPhone ses sorununun tamiri anakart üzerinde gerçekleşmektedir. Bu sorunun en belirgin belirtisi hoparlör simgesinin gri renk alması ve üzerine basılamamasıdır.

Sıvı Teması Tamiri

Telefonların sıvı hasarı alması cihazın kullanım ömrü için hiç iyi bir durum değildir. iPhone sıvı teması aldığında tamiri bir yere kadar mümkündür. Üzerine sıvı dökülen bir iPhone için sıvı temizliği yapılmaktadır. Fakat sıvı anakarta kadar ulaşmış ve bazı bileşenlerde kısa devreye yol açtıysa tamir mümkün olmayacaktır.

iPhone Arka Cam Değişimi

Kasası cam olan iPhone modelleri şüphesiz ki çok estetiktir. Fakat düştüklerinde kırılma ihtimalleri çok daha yüksektir. iPhone arka cam kırıldıysa arka cam değişimi yaptırmanız gerektirmektedir. Arka cam değişimini yaparken anakart gibi hassas donanımlara zarar vermemek adına dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu yüzde güvenilir bir iPhone tamir servisi seçmek önemlidir. 

Fixplan iPhone Servis ve Fiyatları

Fixplan servislerinde yapılan tüm iPhone tamir işlemleri 6 ay garantilidir. Müşteri seçimine göre Apple® orijinal ürünlerin yanı sıra Apple® standartlarına en yakın parçalar kullanılmaktatır. 

Yapılan bütün tamirler alanında uzman, sertifikalı ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır. 

Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan teknik servislerimizde iPhone onarım işlemlerini yaptırabilirsiniz.

iPhone servis fiyatları için için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye