iPhone WiFi Ağına Bağlanmıyor, WiFi Az Çekiyor, WiFi Ağları Görünmüyor

iPhone wifi çekmiyor, çok az çekiyor. iPhone wifi ağa bağlanmıyor, wifi ağları gözükmüyor ne yapmalıyım? WiFi tuşu grileşti...

iPhone arızalarından en can sıkıcı olanlar arasında şüphesiz WiFi arızası gelir. Acilen WiFi bağlantısına ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda bir bakmışsınız WiFi bağlanmıyor, az çekiyor veya hiçbir WiFi ağını görmüyor! Bu yazımızda, iPhone Wifi sorunları yaşadığınızda deneyebileceğiniz yöntemler ve WiFi arıza çözümünün nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

iPhone WiFi Sorunu Nedeni ve Çözümü

Kullanıcıların WiFi ile ilgili sorun yaşamasının nedeni, cihazının düşmesi ya da darbe almasıdır. Çünkü, telefona bu tür bir zarar geldiğinde;

  • WiFi entegresi,
  • Wi-Fi Anteni arızalanabilir.

WiFi anteni arızalandığında, iPhone cihazınız WiFi ağına katılmaz, etrafınızdaki ağları görmez, bir ağa bağlansa bile WiFi sinyali çok az çeker. Bu sorun, WiFi anteni değişimi yapılarak çözülür. Eğer bir iPhone 6 model telefonunuz varsa bu sorunu yaşamanız çok olasıdır. Telefonunuzu düşürmeseniz veya gözle görülür bir zarar vermeseniz bile WiFi anteniniz bozuk olabilir. Çünkü iPhone 6 modellerinde WiFi anteni arızası kroniktir.

WiFi entegresi bozulduğunda ise WiFi etkinleştirme butonu pasifleşir, gri bir hal alır. Böyle olduğunda butonun üzerine basamazsınız. Bu durumda telefonunuzun WiFi entegre onarımına ihtiyacı vardır.

iPhone Bluetooth Bağlanmıyor >

iPhone WiFi Sorunu Hızlı Çözüm Yöntemleri

Bazı durumlarda ise WiFi problemi donanımsal bir sorun değildir. Cihazınızı yeni iOS sürümüne güncellediğinizde bazen WiFi sorunu görülmektedir. Bu tür durumlarda aşağıdaki yöntemleri denemek işinize yarayacaktır.

1) Hard Reset(Yeniden Başlatın): WiFi çalışmıyor veya çekmiyorsa herkesin aklına gelen ilk çözüm iPhone’u yeniden başlatmaktır. Bazen bağlantıdaki küçük bir sorunu cihazınızı yeniden başlatarak çözebilirsiniz. WiFi işaretinin görünüp görünmediğini ya da sinyalleri alıp almadığını görmek için telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Bu yöntem, telefonuzun sistemindeki bozuk WiFi ağlarını sileceği için telefonunuzu yeniden açtığınızda WiFi sorunu çözülmüş olacaktır.

 iPhone 6S, SE ve daha eski modellerde: Güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılı tutun.

7 ve 7 Plus: Güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.

iPhone 8 ve üst modellerde: İlk önce ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın Daha sonra aynı işlemi ses kısma tuşu için yapın. Son olarak güç tuşuna basılı tutun. 

Tuşlara, ekranda Apple logosu belirene kadar basılı tutun.

2)Uçak Modunu Açıp Kapatın: Deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise uçak modunu açıp kapatmaktır. Bu yöntem çok basit gözükse de çoğu zaman işe yarar.

3) WiFi ağlarını temizleyin: iPhone WiFi çalışmamasının bir nedeni de WiFi ağlarınızda bozuk bir WiFi ağının kayıtlı olmasıdır. Bazen farklı yerlere gidip oradaki WiFi ağlarına bağlanıyoruz. Bir daha oraya gitmeyecek olsak bile bu ağları cihazdan silmeyi unutuyoruz. Bu yüzden kullanmadığınız WiFi ağlarını cihazdan silmeniz çok daha iyi olacaktır.

4) Ağ Ayarlarını Sıfırlayın: Ağ ayarlarınızı sıfırlama, WiFi ağlarınızın yenilenmesine yardımcı olur.

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla

Fixplan WiFi Sorunları

Fixplan teknik servislerimizde ister WiFi anten değişimi ister WiFi entegre onarımı olsun bütün WiFi sorunlarınızın çözümü mevcuttur. Bunun yanı sıra yapılacak olan bütün işlemlere garanti verilir.

iPhone servis ücretlerini öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye