iPhone X Kendi kendine basıyor, kendi kendine tıklıyor. İşte çözüm önerileri

iPhone X kendi kendine basması ve tıklaması çözüm önerileri, iPhone X yeşil çizgi sorunu, ekran kararması...

iPhone X® Ekran kararması ve iPhone X kendi kendine basıyor gibi pek çok şikayet almaktayız. Bu makalede iPhone X ekranlarını inceleyeceğiz. Gecikmeli tıklamalar, titreme veya kendi kendine dokunma (hayalet tıklama) sorunları hakkında çözüm önerilerimizi paylaşacağız.

iPhone X Kendi Kendine Tuşlara Basıyor​

Özellikle, iOS 13.3 güncellemesinden sonra, bazı kullanıcılar iPhone X modellerinde kendi kendine basma sorunları yaşadılar. Öncelikle açık olan tüm uygulamaları kapatıp ardından telefonu kapatıp açmayı deneyin. Tekrar kapatıp açmak kulağa komik bir çözüm önerisi gibi geliyor ama cihazlardaki birçok garip davranış bu şekilde düzelmektedir. Cihazı kapatıp açtığınızda ön bellek sıfırlanacaktır. Bu yöntemle telefonunuzun düzelme ihtimali vardır ama işe yaramaz ise Hard Reset dediğimiz metodu deneyeceğiz.

iPhone X Yeşil Çizgi Sorunu​

Aşağıda yazacağımız öneriler ne yazık ki iPhone X yeşil çizgi gibi sorunlara çözüm olmayacaktır. Telefonunuzun ekranınızda çizgi çıktıysa tek çözüm iPhone ekran değişimi olacaktır. Fixplan müşteri hizmetlerini arayarak ya da Fixplan şubelerine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

iPhone Hard Reset​

Güç çubuğunu kaydırmanız ve telefonunuzu kapatmanız iPhone ekran sorununuz yüzünden imkansız hale geldiyse, hard reset metodunu deneyebilirsiniz.

Bunun için ses açma tuşuna basıp çekin, hemen ardından ses kısma tuşuna basıp çekin ve hemen ardından güç tuşuna Apple logosu görünene kadar basılı tutun.

iPhone X Ayarları Sıfırlama​

Bazı durumlarda cihazlarda veri karmaşası oluşur ve yeniden başlatmak sorunu çözmek için yeterli olmaz. Bu durumda cihazınızın ayarlarını sıfırlamak problemi çözebilir. Telefonunuzdan hiç bir bilgi veya resim silmeden iPhone telefonlarınızın ayarlarını sıfırlamak oldukça kolaydır.

iPhone ayarları nasıl sıfırlanır?

  • Ayarlar menüsüne girin
  • Ayarlardan Genel’i seçin ve sayfanın alt kısmında Sıfırla’ya dokunun.
  • Şimdi Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini seçin. Tüm İçerikleri ve ayarları sil seçeneğini seçmeyin! iOS 15 ve üzeri kullanıyorsanız önce Sıfırla, ardından Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini seçin.
  • Şifrenizi girip onay verdikten sonra telefonunuz kapanıp açılacak ve herhangi bir veri silinmeden sadece ayarlar sıfırlanacak.

Bu işlemde verileriniz silinmez ancak her türlü ihtimale karşı biz yine de yedek alıp daha sonra bu işlemi yapmanızı öneriyoruz.

iPhone Tüm Ayarları ve İçerikleri Silme, Fabrika Ayarlarına Dönme

Telefonu kapatıp açmak, reset veya ayarları sıfırlamak işe yaramadıysa bu durumda en iyi seçenek fabrika ayarlarına dönmektir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde telefondaki tüm verilerin silineceğini unutmayın. İşlem sırasında kaybetmek istemediğiniz önemli fotoğraflar, video veya bilgiler varsa bir yedeğini aldığınızdan emin olun.

iPhone Fabrika ayarlarına dönme

  • Ayarlar menüsüne girin
  • Ayarlardan Genel’i seçin ve sayfanın alt kısmında Sıfırla’ya dokunun.
  • Şimdi Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğini seçin.
  • Şifrenizi girip onay verdikten sonra telefonunuz kapanıp açılacak ve tüm veriler sıfırlanıp ilk günkü haline dönecektir.

Yedeğinizi geri yüklemeden önce iPhone X kendi kendine basma sorunu veya diğer sorunların düzelip düzelmediğini deneyin.

iPhone X Ekran Titreme ve Diğer Sorunlar​

Ekranınız titriyorsa, ancak kendi kendine dokunma gibi sorunlar sergilemiyorsa, ilk önce yukarıda yazdığımız önerileri uygulayın. Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri problemi çözmediyse, bir uzmana gösterme zamanı gelmiş demektir. Bazen basit bir çarpma, düşürme, darbe veya küçük bir su damlası sorunların başlamasına neden olabiliyor.

Fixplan şubelerini arayarak destek alabilir veya Fixplan şubelerinde cihazlarınızın kontrollerini ücretsiz olarak sağlatabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye