iPhone X Kronik Sorunları Nedir? En Yaygın iPhone X Sorunları Çözümleri

iPhone X kronik sorunları nedir, en yaygın iPhone X arızaları çözümleri, yeşil çizgi, dokunmatik sorunu, logoda kaldı, iPhone X teknik servis

iPhone X Kronik Sorunları & Çözümleri

iPhone X, 2017 yılında piyasaya sürüldü. Bu model, önceki modellerden her anlamda farklıydı. Çünkü ilk OLED ekran ve Face ID özelliği iPhone X modelinde kullanıldı. Piyasaya çıkalı beş yıl olsa da modern görünümü ve yüksek kalitesi sayesinde kullanıcılar arasında hala popülerliğini koruyor. Fakat ne kadar popüler olsa da iPhone X cihazında da kronik sorunlar görmek mümkün.

Mevcut iPhone X kronik sorunları; şarjın aniden bitmesi, dokunmatik sorunları, ekranda yeşil çizgi belirmesi, logo sorunu ve Face ID olarak sıralanabilir. Bu yazımızda iPhone X yaygın sorunları ve çözümlerini anlatıyoruz. 

iPhone X Kronik Sorunları Nedir?

iPhone X Şarj Aniden Bitiyor

Birçok özelliğiyle ikonik olan iPhone X cihazından batarya ömrünün önceki modellerden az olması beklenemez. Yine de iPhone X şarj aniden bitiyor sorunu yaygın görülmektedir. 

  • iOS’u güncel tutun. Güncellemeler, telefonun yazılımının enerjiyi daha verimli kullanmasını sağlayarak pil ömrünü uzatır. 
  • Telefonunuzu hard reset ile yeniden başlatın. Telefon kapanana kadar ses tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun.
  • Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini kapatın. 

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa cihazınızda batarya kaynaklı donanımsal bir sorun olma olasılığı vardır. 

iPhone Şarj Bitmeden Kapanıyor >

Şarj Olmuyor & Yavaş Şarj Oluyor

Bazı kullanıcılar iPhone X cihazlarında şarj sorunları yaşadığını belirtiyor. Bu sorunlar iPhone X şarj olmuyor, yavaş şarj oluyor ya da kablosuz şarj çalışmıyor şeklindedir.

  • Arızanın şarj kablosunda, şarj cihazında, şarj soketinde veya bataryada olup olmadığını kontrol edin. 
  • Cihazınızı hard reset ile tekrar başlatın. 
  • Pil sağlığını kontrol edin. 

iPhone X cihazınız şarj oluyor fakat beklediğiniz kadar hızlı şarj olmuyorsa problem bataryada olabilir. Eski ve kalitesiz bataryalar iPhone’ları yavaş şarj eder ve cihaz ömrünü düşürür. 

iPhone Yavaş Şarj Oluyor >

iPhone X Ekran Kendi Kendine Basıyor

OLED ekrana sahip ilk iPhone, iPhone X modelidir. İlk olma özelliği dolayısıyla OLED ekranlarda bir takım sorunlar ortaya çıktı. Bu sorunlara geciken tıklamalar ve ekranın kendi kendine, rastgele basması da dahil. 

  • Ekran filmini çıkarın. Kalitesiz ve olması gerekenden kalın ekran filmleri bu soruna neden oluyor olabilir. 
  • Telefon kılıfını çıkarın. 

Bu sorun genellikle ekrandan kaynaklı donanımsal bir sorundur. Bu yüzden çoğu zaman ekran değişimi yapılması gerekmektedir. 

iPhone X Ekran Kararması >

Ekranda Yeşil Çizgi Belirdi

Yeşil çizgi sorununun nedeni OLED ekranlardır. Bu ekranlar ne kadar yüksek kalitede görüntü imkanı sağlasa da voltaj düzensizliği nedeniyle yeşil çizgi gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunun çözümü ekran değişimidir. 

iPhone Yeşil Çizgi Sorunu >

iPhone X Face ID Çalışmıyor 

İnsanlar iPhone’larının kilidini yüzleriyle açmaya hızlı bir şekilde alıştı. Ancak görünüşe göre Face ID herkes için mükemmel performans göstermiyor. iPhone X Face ID sorunu genellikle iOS güncellemesinden sonra çalışmıyor. Sorunun kaynağı buysa iOS’u güncel tutarak sorunu çözebilirsiniz. Eğer sorun donanımdan kaynaklanıyorsa Face ID tamiri yaptırmanız gerekebilir. 

iPhone X Logoda Takılı Kaldı

Bu modelde görülen en yaygın sorunlardan biri logo sorunudur. Logo sorunu; yazılım, donanım veya telefon depolama alanından kaynaklı sorunlar yüzünden ortaya çıkmaktadır. Bu sorunla karşılaştığınızda ekrandan kaybolmayan bir Apple logosu ya da ekrana gelip giden bir logo ile karşılaşırsınız. 

iPhone Logo Sorunu >

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye