MacBook Kasa Değişimi / Top Case Değişimi | Fixplan

MacBook kasa değişimi, kasa kısmında bulunan parçalar arızalandığında yapılmaktadır. Bu parçalar; klavye, batarya, trackpad, touchbar ...

MacBook bilgisayarlar, estetik tasarımları ve güçlü performanslarıyla bilgisayar kullanıcıları arasında popülerlik kazanmıştır. Ancak, zamanla kullanımdan kaynaklanan hasarlar veya beklenmedik sıvı teması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür durumlarda, MacBook’unuzun çeşitli bileşenlerinin çalışmaması veya hasar görmesi muhtemeldir. Durum böyle olduğunda MacBook kasa değişimi bir diğer adıyla MacBook top case değişimi yaptırmak gerekebilir.

MacBook Top Case Nedir?

Top Case, MacBook kasa kısmını kaplayan ve bir dizi önemli parçayı içerir. Bu parçalar pil, klavye, trackpad, touch bar, hoparlör gibi temel bileşenlerdir. Yani aslında bilgisayarın ekran dışında kalan bölümüdür.

MacBook Kasa Değişimi Gerektiren Durumlar

MacBook’unuzun kasasında hasar olduğunda, klavye veya diğer parçalar çalışmıyorsa veya sıvı teması nedeniyle sorun yaşıyorsanız, MacBook topcase değişimi gerekebilir. 

Örneğin, klavyenizde tuşlar düzgün çalışmıyorsa veya piliniz beklenenden daha hızlı tükeniyorsa ve parça değişimini orijinal parçalarla yaptırmak istiyorsanız, bu tip sorunlar topcase değişimi ile çözülmektedir. 

MacBook Kasa Değişimine Hangi Parçalar Dahil?

  • MacBook pil değişimi
  • MacBook klavye değişimi
  • MacBook trackpad değişimi
  • MacBook touch bar değişimi

*Parça değişimleri modelden modele değişiklik göstermektedir. 

MacBook Kasa Değişimi Avantajları

Ekonomik Avantaj:

MacBook kasa değişimini Apple’ın yetki verdiği bir serviste yaptırdığınız durumda ekonomik avantaj sağlarsınız. Apple® sadece yetki verdiği servislere orijinal parça temin etmektedir.

Örneğin MacBbook klavyeniz çalışmıyor ve kalvye değişimi yaptırmanız gerekiyor. Apple yetkili servise gittiğinizde orijinal MacBook klavyesi tek parça olarak temin edilemiyor. Bunun yerine Apple®, klavye değiştirilirken diğer parçalara zarar gelmemesi adına bütün MacBook kasasını temin ediyor.

Bu sayede klavye değişimi ücretine cihazınızın komple kasasını yeniletmiş oluyorsunuz. Tek parça değişimi yerine tüm kasayı yenilemek ekonomik açıdan avantajlı bir durumdur.

Orijinal Kalite: 

Yeni kasayla birlikte gelen tüm bileşenler orijinal ve sıfır durumdadır, bu da MacBook’unuzun orijinal kalitesini korur.

Garanti Kapsamı: 

Garantisi devam eden bir Macbook cihazınızın kasasını Apple yetkili bir serviste, orijinal parçalarla değişim yaptırdığınız takdirde, Apple® garantisi bozulmaz ve olduğu yerden devam eder.

Fixplan Apple Teknik Servis: Top Case Değişimi

Fixplan Türkiye, orijinal parçalarla onarım yapılmasına yetki verilmiş bir Apple teknik servistir. Orjinal Apple® parçaları temin ederek onarım sağlamaktadır. Şubelerimizde MacBook kasa değişimi Apple’ın sağladığı orijinal parçalarla yapılmaktadır.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye