Sahte yetkili servislere dikkat edin, mağdur olmayın - Fixplan Türkiye

Sahte yetkili servislere ve üreticinin logosunu kullanarak sizi aldatmaya çalışan servislere dikkat edin, mağdur olmayın. Fixplan Türkiye.

Yetkili servis adı altında veya yetkili servis gibi üretici firmanın logosunu kullanarak hizmet sunan sahte yetkili servislere dikkat edin.

Yetkili Servis ve Özel Servis Nedir?​

Çağımızın bir gerekliliği olarak hepimiz cep telefonu kullanıyoruz. Hayatlarımızı kolaylaştırıyor, işlerimizi daha hızlı halletmemize yarıyor ve dünyayla irtibat halinde olmamızı sağlıyorlar. Arızalanmaları da hayatımızda aksaklıklara sebep oluyor ve bir an önce tamir ettirmek istiyoruz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken, telefon arızaları konusunda hizmet aldığımız servislerin sahte teknik servis olmamasıdır. Aldığınız telefonun sahte veya orijinal olması ne kadar önemliyse teknik servisin de sahte olup olmaması da o kadar önemli bir konudur.

Yetkili servis, elemanlarına üreticiler tarafından cihazınızı tamir etme yetkisi verilmiştir ve garanti kapsamında işlem yapma yetkileri vardır. Kendisini yetkili servis gibi lanse eden ve üretici firmanın logosunu kullanarak tüketiciye aldatmaya çalışan sahte yetkili servisler ise güvenilmezlerdir. Bu nedenle buralardan alacağınız hizmetler ve ürünler de öyle olacaktır.

Sahte Yetkili Servislere Dikkat Edin: Olası Sonuçlar Nelerdir?

Çoğu tüketici cihazları bozulduğunda ilk olarak internette yetkili servis araması yapıyor ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkan sayfalara tıklıyor. Ancak arama motorları sayfaları güvenilirliklerine göre sıralamaz. Bu yüzden, sahte yetkili servisler arama motorlarına verdikleri reklamlar sebebiyle ilk sıralarda çıkma ihtimali vardır. Bu nedenle, araştırmadan güvenmeniz ciddi maddi ve manevi sıkıntılar verecek bir süreci başlatması olasıdır. Sahte yetkili servislere cihazınızı teslim etmeniz durumunda yaşayabileceklerinize birkaç örnek verelim:

  • Cihazınızdan bir daha haber alamamanız çok olasıdır.
  • Yetkili servise bir daha ulaşamamanız çok olasıdır ve karşınızda dava edecek kişiler bile bulamayabilirsiniz
  • Orijinal parçaya ödeyeceğiniz miktarın kat kat fazlasına sahte parça takabilirler.
  • Aldıkları parayı yalnızca nakit kabul edip daha az para ödemişsiniz gibi faturalandırma yapabilirler.
  • Cihazınızdaki orijinal parçaları sahte olanlarla değiştirebilirler.
  • Her şeyi doğru yapsalar dahi yetkili bir servise göndermediğiniz için cihazınız garanti kapsamından çıkabilir.

Özel Servisler Daha mı Ucuz?

Bazı tüketiciler de yetkili servislerin daha fazla para alacağını düşünerek sahte yetkili servislere yönelebilir. Bu çok fazla maddi kayba yol açabilecek yanlış bir karar olabilir. Her şeyden önce, etkili servisler, sizi dolandırmaz ve yalnızca verdikleri hizmetlerin bedellerini alırlar. Sahte yetkili servis mağduru olmamak için hizmet alacağınız özel servisin güvenilirliğinden emin olmadan iletişime geçmemenizi ve karşınıza çıkan ilk siteye hemen güvenmemenizi öneririz. Ayrıca firmaların kurumsal iletişim bilgilerinden veya mevcut garanti belgesi ya da kullanım kılavuzları üzerinden de yetkili servislere ulaşarak kendinizi ve ürünlerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Fixplan gibi profesyonel ve güvenilir bir özel servis, sizlere daha uygun maliyetlerle çok daha kısa sürede yapılan ve tüm işlemlere garanti veren bir hizmet sunar. Ayrıca iPhone anakart onarımları gibi bazı onarımlar maalesef yetkili servislerde yapılmamakta, yetkili servisler tarafından cihaz değişimi tavsiye edilmektedir. Fixplan, yetkili servislerde yapılamayan onarımları uygun maliyetlerle garantili olarak yapabilmektedir.

iPhone Teknik Servis İşlemi Planlayın​

Ne kadara mal olacak?
Fiyatlar, modele ve telefonunuzun ihtiyaç duyduğu onarım türüne göre değişiklik göstermektedir. En çok yapılan onarım fiyatlarını görmek için tıklayın ve iPhone modelinizi seçin seçin.

Ne kadar sürer?
iPhone onarımları ortalama 30 dakika sürmektedir. Sadece arayın ve randevunuzu alın.

Onarımımı nerede yaptırabilirim?
Bir randevu ayarlayın ve servis araçlarımız gelip dilediğiniz yerde onarımı sağlasın. Ayrıca yakınınızdaki herhangi bir Fixplan mağazasına da getirebilirsiniz. iPhone anakart onarımları Fixplan mağazalarında mevcuttur.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye