Apple Onaylı Servis | Yetkili & Bağımsız Onarım Sağlayıcılar

Apple Onaylı bağımsız onarım sağlayıcısı nedir? Apple sadece yetkili servis ve bağımsız onarım sağlayıcılarına orijinal parça sağlamaktadır.

Apple, Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programını ilk olarak Ağustos 2019’da Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatmıştı. Günümüzde bu program, Türkiye dahil 200’den fazla ülkeye yayıldı. Apple Onaylı Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı, özel teknik servislerin Apple yetkili servisler ile aynı orijinal Apple parçalarına, eğitimine ve kaynaklarına erişmesini sağlamaktadır. Bu program anakart problemlerinden daha çok ekran, batarya ve kamera değişimi gibi onarımlara odaklanmaktadır.

Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Servis Nedir?

Apple Onaylı Servis, Apple tarafından orijinal parçalarla hizmet vermesi onaylanmış teknik servislerdir. Apple’ın eğitimlerini tamamlamış ve standartlarını karşılayan servisler, Bağımsız Onarım Sağlayıcısı olmaya hak kazanmaktadır. Bu servislerde sunulan hizmetler iPhone ve Mac cihazları kapsamaktadır.

Fixplan Apple onaylı Bağımsız Onarım Sağlayıcısıdır. Servislerimizde iPhone orijinal batarya ve iPhone orijinal ekran değişimi yapılmaktadır. Mac cihazlar içinse Mac anakart değişimi ve ekran kartı gibi onarımlar yapılmaktadır.

Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Kontrolü Nereden Yapılır?

Apple teknik servis adı altında birçok işletme bulunmaktadır. Bu servislerden birçoğu ne yazık ki Apple ile bağlantısı olmayan servislerdir. Apple onaylı servisler ise Yetkili Servisler ve Bağımsız Onarım Sağlayıcılarıdır. Orijinal parçalar sadece Apple’ın yetki ve onay verdiği servislere sağlanmaktadır.

Hizmet alacağınız teknik servisin Apple tarafından onaylı olup olmadığını kontrol etmenin bir yolu vardır. Apple’ın onaylı servisleri doğrulamaya yarayan sitesine giriş yaparak orijinal Apple parçasıyla hizmet verdiğini iddia eden servisleri doğrulayabilirsiniz.

Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Doğrulama >

Apple Onaylı Servis Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Apple’ın servis sorgulama sayfasına gidin.
  • Daha sonra “Sağlayıcı Adı” kısmına “NKS” yazın.
  • Son olarak “Ülke/Bölge” kısmını Türkiye, “Şehir” kısmınıysa Ankara olacak şekilde seçin.

Ankara Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı

Apple Orijinal Parça Satar Mı?

Apple, onaylı servisler dışında hiçbir servis veya şirkete orijinal parça satmaz. Orijinal parça satmadığı kurumlara distribütörler ve parça satıcıları da dahildir. iPhone orijinal ekran ve orijinal batarya gibi parçalar sadece Yetkili Servis ve Bağımsız Onarım Sağlayıcılarına temin edilmektedir. Bu yüzden Apple orijinal parça değişimi sadece bu servisler tarafından yapılmaktadır.

Apple Garanti Dışı Onarım

Bir Bağımsız Onarım Sağlayıcısının diğer teknik servislerden farkı, garanti kapsamı dışındaki Apple cihazları orijinal parçalarla onarabilmesidir.

Apple’ın yetki verdiği servisler dışında iPhone veya Mac cihazların onarım görmesi, cihazın garantisini bozmaktadır. Ancak yetkili servislerde veya Bağımsız Onarım Sağlayıcı servislerde yapılan onarımlarda garanti bozulmaz. Apple onaylı bir Bağımsız Onarım Sağlayıcısı olarak Fixplan’da yapılan onarımlarda cihazın garantisi bozulmamaktadır.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye