iPhone Arka Cam Değişimi - Fixplan Türkiye

iPhone 8 ve iPhone X modellerinin, en büyük farkı arka kapağının cam olmasıdır. Önceki modellerde cam arka kapak tasarımı bulunmuyordu. Tasarımdaki bu değişiklik ne kadar şık dursa da telefonları daha hassas hale getirdi. Bu yazımızda iPhone arka cam değişimi hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyoruz.

iPhone Arka Cam Değişimi Yöntemleri

iPhone arka camları güçlü yapıştırıcılarla kasaya bağlandığı için değişimi de zahmetlidir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde, profesyonel ekipmanlarla yapılması gerekir.

Arka cam değişim işlemini yapmanın iki yöntemi vardır. Bunlardan biri sıcak hava diğeri de lazer kullanarak yapılmaktadır. Sıcak hava ile yapılan arka cam değişim işlemleri çok dikkatli yapılmalıdır. Çünkü sıcak hava bir profesyonel tarafından kullanılmadığında anakarta zarar verebilir. Bunun sebebi ise anakartın arka cama çok yakın olmasıdır. Anakartına zarar gelen bir iPhone’da şebeke sorunu, logo sorunu, kısa devre ve açılmama gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Lazerle yapılan arka cam değişimi ise en sağlıklı yöntemdir. Lazer ile cihaz yüksek ısıya maruz bırakılmadan arka camı sökülür. Bu yüzden lazerle yapılan arka cam değişimi sonrası anakart kaynaklı bir arıza meydana gelme ihtimali daha azdır.

iPhone X ve iPhone 11 Modellerinde Değişim

Arka cam değişimi için servisimize gelen modeller çoğunlukla iPhone X ve iPhone 11 modelleridir. Bu modellerde arka cam değişimi aynı standartlarda ve yöntemlerle yapılmaktadır. Fakat iPhone 12 ve üzeri modellerde bu işlem biraz daha risklidir. İşlem yapılırken LiDAR tarayıcı gibi özel donanımlar göz önünde bulundurulmalıdır

Arka Cam Değişimi Öncesi Kontroller

iPhone arka cam kırıldı ve değişim gerekiyorsa işlem öncesinde cihazın kontrolleri yapılmalıdır. Bu kontroller, anakart arıza kontrolü, dokunmatik kontrolü, mikrofon ve hoparlör kontrolü, kamera kontrolü şeklindedir. Bu kontrollerin yapılma amacı ise arka camın darbe sonucu kırılmış olmasıdır. Darbe sonucunda arka cam dışında başka bir donanıma zarar gelip gelmediği kesinlikle kontrol edilmelidir.

iPhone Arka Cam ve iPhone Kasa Değişimi

iPhone cihazlar düştüğünde ya da darbe aldığında kasaya zarar gelebilir. Kasasına zarar gelen bir cihaz için ya arka cam değişimi ya da kasa değişimi yapılması gerekmektedir. Cihazın hangi onarıma ihtiyacı olduğu darbenin meydana getirdiği hasarın büyüklüğüne göre değişmektedir.

iPhone kasa değişimi, eğer cihazın kasası yamulduysa veya kasanın yan taraflarında farklı hasarlar meydana geldiyse yapılmaktadır. Arka cam değişimi ise sadece cam üzerinde meydana gelen hasarlar sonucunda yapılmaktadır.

iPhone Teknik Servis İşlemi Planlayın

Ne kadara mal olacak?

Arka cam fiyatı, modele göre değişmektedir. iPhone servis fiyatlarını öğrenmek için sitemizi ziyaret edin.

Ne kadar sürer?

Arka cam değişimi ortalama olarak bir gün içerisinde yapılmaktadır. Sadece aramanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir.

Hangi şehirlerde şubeniz var?

Ankara ve İzmir şehirlerinde iPhone servis şubelerimiz bulunmaktadır. Fakat Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye