iPhone Anakart Satışı Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Fixplan Türkiye

iPhone Anakart satış fiyatı nedir? Sıfır Anakart var mıdır? iPhone Anakart tamiri nasıl yapılır? Anakart hakkında bilmeniz gerekenler.

iPhone Anakart Değişince IMEI Değişir mi? iPhone Anakart Satışı var mı?​

Kısaca, evet anakart değişince IMEI değişir ve birçok sıkıntısı vardır. Sıfır anakart satışı olmaz ve anakart almak oldukça riskli bir işlemdir.

Anakart Satın Almanın Avantaj ve Dezavantajları Nedir?

Öncelikle bu işlemin çoğu durumda pek bir avantajı olmadığını belirtelim. Apple yedek parça üretimi olarak anakart üretmez. iPhone anakartlarının yetkili servisler dahil hiç bir yerde satışı yoktur. Anakart arızası olan iPhone cihazlar, Yetkili Servislerde yeni bir iPhone ile değiştirilir.

Dolayısıyla iPhone anakart satın aldıysanız veya size anakart değişimi yapılacağını söylediler ise çok dikkatli olunması gereken bazı konular vardır.

Bunların başında, cihazınızın anakartı değiştiğinde IMEI numaranızda değişir. IMEI numarası her telefon için ayrı bir kimlik numarasıdır. IMEI no değişmesi, telefonunuzun kasasında ve kutusunda belirtilen seri numaralarının birbirleriyle uyumsuz olması anlamına gelir. Bu nedenle cihazınızın değeri düşmektedir.

Daha sıkıntılı konulara örnek vermek gerekirse;

Size satılan iPhone anakart, Apple tarafından yedek parça olarak üretilmediği için başka bir iPhone’dan sökülmüş bir anakart olacaktır. Bu anakart muhtemelen daha önce tamir görmüş (ve sizin eski problemi ne olduğuna dair hiç bir fikriniz olmayacak), IMEI’si kopyalanmış, çalıntı veya ByLock kullanılmış bir anakart olacaktır.

Tamir Görmüş 2. El iPhone Anakart

iPhone anakart tamir işlemi profesyonelce ve doğru şekilde yapıldığı taktirde sorunsuz olarak çalışmaya devam eder. Ancak, satışı yapılan bir anakart, muhtemelen daha önce pek çok işlem görmüş, uzun uğraşlar sonucu tamiri sağlanmış ve muhtemelen ömrü çok uzun olmayan bir anakart olacaktır.

IMEI Kopyalanmış 2. El Anakart

Tekrar belirtmekte fayda var, Apple yedek parça olarak anakart üretmez ve satmaz. Size satışı yapılan anakart için hiç tamir görmemiş ve sıfır deniliyorsa eğer, durum daha da vahim olabilir. Bu iPhone anakartı yurtdışı bir cihazdan sökülmüş ve IMEI numarası kopyalanmış olabilir. Yani bir süre için sorunsuz çalışan anakart, bir süre sonra kayıtsız diye bir mesaj alacak ve telefon kapanacaktır.

Çalıntı ve ByLock Kullanılmış Anakart

Almış olduğunuz anakart hiç onarım görmemiş ise, çalıntı veya daha önce ByLock kullanılmış bir cihazdan sökülmüş olma ihtimalini de doğurmaktadır. Çalınan cihazı parçalamak ve parça parça satmak maalesef sıkça yaşanan bir durumdur.

Anakartı Bozulan Bir iPhone İçin Ne Yapılmalıdır?​

Yukarıda belirttiğimiz sebeplere ek olarak, Anakart satın almak için ödeyeceğiniz para, neredeyse ikinci el bir cihaz ile aynı olacaktır. Çünkü telefonunuza yer alan en büyük ve en değerli parça anakarttır.

Bu durumda bizim ilk tavsiyemiz, iPhone cihazınızın anakartını, profesyonel, güvenilir ve yapılan işleme garanti veren bir teknik serviste tamir ettirmektir. Garanti verilmeyen hiç bir anakart işlemi yaptırmamanız çok önemli. Çünkü yanlış yapılan tamir işlemlerinde, anakartınızın 1-2 ay içerisinde tekrar aynı hatayı verme ihtimali çok yüksektir.

iPhone Anakart Tamiri

Fixplan Türkiye olarak biz, ESD standartlarına uygun, Türkiye’nin en gelişmiş anakart tamir atölyelerimizde yaptığımız tüm işlemlere, belgesiyle beraber 3 ay garanti veriyoruz.

Unutmayalımki anakart konusunda her arızanın onarımı mümkün olmayabilir. Bazen de tamiri mümkün olsa bile, uzun süreli bir onarım olmayabilir. Bu gibi durumlarda Fixplan olarak tavsiyemiz, ikinci el anakart almanız değil, güvenilir bir yerden ikinci el bir telefon almanız olacaktır.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye