iPhone Garanti neleri kapsar? Hangi arızalar garanti kapsamındadır?

iPhone garanti neleri kapsar. iPhone garanti neleri kapsar, hangi durumlarda ücretsiz onarım yapılır, kullanıcı hatalarında ne yapılmalıdır.

iPhone garanti neleri kapsar? Ekran kırılması garanti kapsamına girer mi? Yazımızda, sık sorulan garanti kapması sorularına cevap veriyoruz.

iPhone Garanti Kapsamı Hakkında​

iPhone sahibiyseniz cihazı aldığınızda gelen garantinin neleri kapsayıp kapsamadığını, hangi aksaklıklardan Apple’ın sorumlu olduğunu ve hangileri için ödeme yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Türkiye’den alınan tüm Apple ürünlerinde ürün ilk alındığından itibaren iki yıl garanti süresi vardır. Cihazınızın garanti koşullarına uyması için Apple tarafından yayımlanan kullanım kılavuzlarına uymanız gerekmektedir. Ek olarak, garanti kapsamındaki parça değişimlerinde yeni takılan orijinal parçalar, değiştirilen parçalardan kalan süre boyunca garantili kalmaya devam eder. Yani, garanti süreniz 90 günden az kaldıysa yeni parçaların garantisi 90 gündür. Bu garanti; malzeme, yazılım ve işçilik kusurlarına karşı koruma sağlar.

iPhone garanti neleri kapsar?​

Kullanıcı hatası olmayan arızalar Apple iPhone garanti kapsamına girer. Bu nedenle telefonu düşürmeniz ve darbe alması durumunda telefonunuz  garanti kapsamından çıkabilir. Ayrıca iPhone X ve üzeri modellerde telefonun arka camının kırılması durumunda cihazınız garanti dışı kalır. Ekran kırıldığında ise genellikle garanti dışı kalmaz ancak ekranın ücretini ödeyerek, telefonun garantisi bozulmadan onarımını yaptırabilirsiniz.

iPhone garantisinin kapsadığı bazı malzeme ve işçilik kusurları şöyledir:

  • Kullanıcı hatası olmayan şarj sorunları
  • Siri’nin olması gerektiği gibi çalışmaması
  • Yüz tanımanın (Face ID) çalışmaması
  • Dokunmatik ekran arızaları
  • Parmak izi sensörünün çalışmaması
  • Ekranda sarı lekeler oluşması
  • Ekranda ölü pikseller oluşması
  • Kameralarda sorun yaşanması

Unutmayın, pek çok farklı arıza garanti kapsamına girebileceği gibi, kullanıma bağlı olarak aynı arızalar garanti kapsamına alınmayabilir. Bu konuda en doğru cevabı almak için Apple Yetkili Servislerinden destek alabilirsiniz. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken konu sahte yetkili servislere dikkat etmektir.

Kullanıcı Hatasından Kaynaklanan Sorunlar

Telefonun kullanım kılavuzunda yazan şekline kullanılmayışı ve zararlı yazılım yükleme gibi durumlar için garanti işlevsizdir. Güvendiğiniz bir yetkili servise ya da özel servise başvurarak ücretli tamir hizmeti alabilirsiniz.

Deprem, yangın, telefona su kaçması, hırsızlık ve kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar ise kullanıcı hatasıdır. Bu durumlara karşı telefonunuzu güvence altına almak isterseniz de telefonunuza kasko yaptırabilirsiniz. Burada da sigorta şirketinizin değişimlerde orijinal mi yoksa muadil ürün mü kullandığını araştırmanızı tavsiye ederiz. Değişim orijinal parçayla yapılmadığında veya yetkili olmayan bir servis tarafından arıza giderildiğinde garantinizin sona erecektir. Bu yüzden, yukarıda bahsettiğimiz malzeme ve işçilik kaynaklı arıza tamirleri için bile ücret ödemeniz gerekecektir..

Sonuç olarak, teknoloji harikası cihazlar olsalar da iPhone’ların da potansiyel olarak yanlış gidebilecek onlarca yönü vardır. iPhone’unuzdaki sorunun sizin yaptığınız herhangi bir hatadan değil de üretim ve işçilik sebepli bir hata olduğunu belirlendiği sürece cihazınız garanti süresi içerisinde garanti koşulları kapsamında onarılır veya değiştirilir.

Garanti kapsamına girmeyen veya garantisi bitmiş cihazlarda hızlı, ekonomik ve profesyonel çözümler için Fixplan şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle iPhone arka cam değişimleri ve iPhone anakart onarımlarında çok daha uygun maliyetlerle ve garantili olarak telefonlarınızın onarımını sağlatabilirsiniz.

iPhone teknik servis işlemi planlayın​

Ne kadara mal olacak?
Fiyatlar, modele ve ihtiyaç duyulan onarım türüne göre değişiklik gösterebilir. En çok yapılan onarım fiyatlarını görmek için tıklayın ve iPhone modelinizi seçin seçin.

Ne kadar sürer?
iPhone onarımları ortalama 30 dakika sürmektedir. Sadece arayın ve randevunuzu alın.

Onarımımı nerede yaptırabilirim?
Bir randevu ayarlayın ve servis araçlarımız gelip dilediğiniz yerde onarımı sağlasın. Ayrıca yakınınızdaki herhangi bir Fixplan mağazasına da getirebilirsiniz. iPhone anakart onarımları Fixplan mağazalarında mevcuttur.

ÜCRETSİZ KARGO

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo: 434 686 616

ANKARA
İZMİR
Diğer Haberler
SaaS & App Webflow Template - Atlantic - Crafted by Azwedo.com and Wedoflow.com
Premium Teknik Servis.

Fixplan teknik servislerinde iPhone tamir işlemi yapılan tüm telefonlara garanti verilmektedir. Apple modellerinin tamiri, alanında uzman, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip ve gerekli eğitimleri almış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Ücretsiz Kargo

Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo

Ankara: 434 686 616
İzmir: 714 693 930

Şubeler / Servis Noktaları

Sorularınız, randevu, adres ve iletişim bilgileri için lütfen şehir seçiniz.

Şube Seçiniz

Bu internet sitesinde belirtilen fiyatlar farklılık gösterebilir ve tüm modellere hizmet sunulamayabilir.
Kampanya ve indirimler modellere ve arızalara göre değişiklik gösterebilir ve/veya geçerli olmayabilir.

Phone®, iPad®, Apple Watch® ve Mac®, Apple® Inc. şirketinin ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Fixplan ve burada yer alan hizmet ile makaleler, Apple veya burada görünen diğer ticari markaların ilgili sahiplerinden herhangi biri tarafından sponsorlu, anlaşmalı ya da bağlantılı değildir. Her ofis bağımsız birer franchise işletmesidir.

Fixplan® Türkiye